Omnibus Posledný Follower

224 strán originálneho
slovenského komiksu.

Posledný Follower je prvá kniha, kvôli ktorej sú mladí čitatelia aspoň na chvíľu ochotní opustiť svet displejov. Hovorí sa, že je to najepickejší komiks, aký kedy vznikol v našich končinách.

tisíce hodín práce

Vytvoriť jednu kompletnú epizódu v kvalite Posledného Followera trvá 425 človekohodín. Knihe venovali svoje najlepšie umelecké schopnosti, lásku a opateru šiesti talentovaní slovenskí umelci. Občas pomáhal siedmy. Pracovali na nej dňom i nocou pol roka.

strhujúci príbeh

Dej je nabitý pozitívnou energiou, akciou, romantikou, humorom a myšlienkami na zamyslenie. Na každom rohu čakajú prekvapenia, zvraty, nové zápletky a odbočky. Je takmer nemožné komiks odložiť, kým nie je dočítaný.

vycibrené detaily

Rastový cyklus bananajky, projektové náčrty robotov, fiktívne reklamy, hlavolamy a tajné odkazy. V knihe sa nachádza 30 ukrytých prekvapení, ktoré odhalí iba pozorné oko čitateľa. Posledný Follower sa vďaka tomu dá čítať opakovane – vždy objavíte niečo nové.

Na Zem sa v obrovskej rýchlosti rúti neznámy asteroid. Kameň veľký ako futbalový štadión má podľa prepočtov zasiahnuť Antarktídu a rozmetať ju na kusy. Obyvatelia sa pripravujú na globálnu katastrofu. V uliciach vládne panika, každý si robí zásoby a hľadá úkryt pred katastrofou. Tesne pred osudným nárazom sa však stane niečo nevídané. V tento deň sa všetko od základov zmení.

príbeh, aký sme
tu ešte nemali.

Život na planéte vyzerá celkom inak, pozemšťanov ovláda takzvaná Doba Apatie. Ľudia venujú všetku pozornosť prevratným zariadeniam značky Octopus. Táto tajomná firma vydáva každý deň nové hry a návykové aplikácie, čím si zákazníkov omotávajú okolo prstu. O chod spoločnosti sa starajú roboti pod vedením Planetárnej Bezpečnosti, vládnej inštitúcie, ktorá otočila svet hore nohami. Zriadila bezplatnú štátnu wifi, všetkým občanom rozdala telefóny, no zároveň úplne zakázala knihy a prepísala školské osnovy. Žiaci sa v škole učia o tom, že vyhadzovať plasty do oceánov je pre prírodu prospešné. 

Voči týmto nezmyslom sa ako jediní postavili ekologicky zameraní Odbojisti, Na ich čele stojí slávne Bengálske trio: Expl0ited, Duklock a Moon. Práve legendy youtubu sa snažia vrátiť svet do pôvodných koľají, sú však prenasledovaní a vydedení zo systému. Hnutie Odbojistov postupne zaniká, keď sa po jeho zakladateľoch zľahne zem.  

Pátrať sa po nich odhodlá 14-ročný Max, obyčajne výnimočný chalan, ktorého osud postavil pred náročnú úlohu. Stáva sa z neho Posledný Follower.

Prehrať video

Čo hovoria dbojisti

už viac ako 10.000
predaných výtlačkov.