Chceme, aby naša mládež trávila viac času čítaním.

Posledný Follower je najväčší a najepickejší komiksový projekt svojho druhu. Originálny scenár, originálne ilustrácie – všetko vytvorené slovenskými hlavami, nakreslené slovenskými rukami a spracované do najvyššej kvality. Na niečo také sme čakali, niečo také sme potrebovali.

Ľudovít Štúr

Príbeh komiksu zachytáva blízku budúcnosť, v ktorej sa na Zem rúti neznáme vesmírne teleso. Totálnu paniku obyvateľstva nahrádza obrovská úľava a oslavy – nebezpečný asteroid prišiel na našu obežnú dráhu iba “odparkovať”. Jeho prítomnosť spúšťa reťaz udalostí, ktoré navždy zmenia pomery na planéte. Vzniká tajomná korporácia Octopus, ktorá ľuďom vďaka novým zariadeniam zabezpečuje maximálny komfort. Začína sa nová éra. Smeruje ľudstvo k dokonalej spoločnosti a blahobytu? Alebo je to všetko súčasť plánu, ktorý sa nenápadne rysuje v pozadí a má vyústiť do hrôzostrašných následkov

Na tieto otázky sa snažia nájsť odpovede naši hrdinovia. V hlavnej úlohe sa objavuje najcoolovejší slovenský youtuber Expl0ited a jeden obyčajne neobyčajný 14-ročný chlapec Max. O tom, že sú poslednou nádejou ľudstva síce zatiaľ netušia, ale čoskoro sa to dozvedia.

Prečo si komiks doniesť domov?

Posledný Follower je kreslený sci-fi komiks s veselým, dobrodružným a do hĺbky prepracovaným strhujúcim príbehom. Je vhodný pre čitateľov od 4 do 99 rokov, čo potvrdili všetky prieskumy verejnej mienky. Zápletka je vystavaná do podoby, v ktorej dokáže pohltiť mladšie ročníky, no zároveň zaujme aj náročnejšie, staršie publikum.

Prečo by ho mali čítať aj vaše deti?

Komiks sa zaoberá vesmírom, krásou prírody, modernými technológiami, fyzikou, matematikou, botanikou, má ekologický presah, využíva krásu hlavolamov a tajných odkazov, zdôrazňuje dôležitosť vzdelania, literatúry, národných symbolov, pamiatok a pracuje so všetkými motívmi klasickej literatúry, ako je sila priateľstva, puto rodiny, hrdinstvo, obetavosť, či láska. Na každej strane sa čitateľ nielenže zabaví, ale môže sa niečo zaujímavé dozvedieť alebo naučiť.

Najlepší kresliči, scenáristi, kreatívci a influenceri na Slovensku spojili sily, aby priniesli ten najepickejší príbeh od čias farebného papiera. Neexistuje lepší spôsob, ako si na chvíľu oddýchnuť od obrazoviek.